Aparaty Ortodontyczne
APARATY STAŁE

Aparaty standardowe metalowe

Zamki metalowe występują w kolorze srebrnym. Istnieje możliwość wybrania kolorowych lub srebrnych ligatur (elementy mocujące,tzw.gumki). Aparat jest komfortowy dla pacjenta ze względu na małe i płaskie zamki. Najniższy koszt leczenia ortodontycznego spośród wszystkich rodzajów aparatów stałych. Wizyty kontrolne odbywają się co 4-6 tyg.

Aparaty standardowe kosmetyczne

Kolor zamków zbliżony jest do naturalnego odcienia zęba. Łuki mogą być  metalowe lub powlekane(estetyczne) w zależności od etapu leczenia. Aparat jest mało widoczny. Wizyty kontrolne odbywają się co 4-6 tyg.

Aparaty ponadstandardowe metalowe

Innowacyjna technika leczenia ortodontycznego pozwala na poszerzenie podstawa kostnych. Użycie mniejszych sił, jednakowych w całym procesie leczenia, niweluje dyskomfort, skraca czas leczenia, wydłuża odstępy między wizytami. W wielu wadach dają możliwość leczenia bez usuwania zębów. Technika samoligaturująca eliminuje potrzebę użycia elastycznych ligatur, co ułatwia higienę.

Aparaty Insignia

Innowacyjna technika, która łączy cyfrowe planowanie postępowania z wysoce zindywidualizowanym leczeniem polegającym na wykonaniu dla konkretnej osoby indywidualnego aparatu stałego. Obecnie najbardziej zaawansowana technologia na rynku, która pozwala zobaczyć jak będzie wyglądał nasz uśmiech po zakończeniu leczenia, skraca czas leczenie i minimalizuje dyskomfort.

Aparaty ponadstandardowe kosmetyczne

Poosiadają wszystkie zalety aparatów ponadstandardowych metalowych połączone z estetyką podczas leczenia.

APARATY RUCHOME

Przezroczyste nakładki

Projektowane indywidualnie dla każdego pacjenta.Sprawdzają się w przypadku niedużych wad. Są wygodne, siły wywierane na zęby są ściśle zaplanowane. Nakładki wyjmuje się na czas posiłków i mycia zębów, dzięki czemu łatwiej utrzymać higienę jamy ustnej niż w przypadku aparatu stałego. Leczenie uzależnione jest od współpracy pacjenta.
Przezroczyste nakładki

Aparaty ruchome tradycyjne

Jest to akrylowy aparat zakładany i zdejmowany samodzielnie przez pacjenta. Polecany jest dzieciom posiadającym pierwsze zęby stałe (od ok.6 r.ż) – tzw. uzębienie mieszane. Pozwala skorygować ustawienie zębów wykorzystując czas intensywnej wymiany uzębienia i wzrostu kości. W niektórych wadach stosowany jest jako pierwszy etap leczenia wspomagający wzrost szczęki i żuchwy, przygotowujący do podjęcia leczenia aparatami stałymi. Aparaty ruchome są typowym leczenie w wieku wzrostowym lecz czasami można takimi aparatami pomóc także osobom dorosłym. Wszystko zależy od tego jakie ruchy i przesunięcia zębów są konieczne do przeprowadzenia i od tego ile godzin na dobę pacjent jest w stanie zakładać aparat. Zazwyczaj jednak pacjentom dorosłym proponujemy leczenie aparatami stałymi.

APARATY RETENCYJNE

Szyna retencyjna

Wykonana  z cienkiego, przezroczystego materiału syntetycznego. Noszona jest przez pacjenta od momentu ściągnięcia aparatów stałych przez okres około dwóch lat. Lekarz prowadzący na kontrolach retencyjnych zaleca stopniowe odstawianie szyny.

Retainer stały

Jest to cienki drut wykonany ze stali nierdzewnej, umieszczany za pośrednictwem kleju ortodontycznego na językowej powierzchni zębów przednich. Jest on niewidoczny w uśmiechu. Utrzymywany jest na zębach przez minimum dwa lata.

UMÓW WIZYTĘ

Aparat dobierzemy idealnie do twoich potrzeb

ZADZWOŃ

Informacje dla pacjentów:

  • - Przed zaplanowaną wizytą otrzymacie Państwo telefon w celu przeprowadzenia wywiadu epidemiologicznego.
  • - Na wizytę prosimy zgłaszać się w maseczkach ochronnych.
  • - Na wizytę prosimy zgłaszać się bez osób towarzyszących (z wyjątkiem dziecka z opiekunem, który zostanie poproszony o opuszczenie gabinetu po wypełnieniu ankiety), nie wcześniej niż 5 minut przed zaplanowaną wizytą.
  • - Prosimy nie zgłaszać się bez uprzedniego umówienia terminu wizyty (ograniczenie osób przebywających w poczekalni).
  • - Po wejściu do gabinetu prosimy o umycie i dezynfekcję rąk, następnie personel dokona pomiaru temperatury ciała.
  • - W poczekalni prosimy o zachowanie odległości 2 m od personelu.
  • - Prosimy o odwołanie wizyty w przypadku zaobserwowania u siebie objawów grypy i przeziębienia.
 
  • Dziękujemy i życzymy dużo zdrowia,
  • Zespół Ortodoncja Prestige